Ana Sayfa İğneada Resort

Müze Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Çok gezen bilir. Türkiye’nin müze gezdiren kartıdır ”Müze Kart”

Şimdi sizlere bu kartın ne olduğunu, nerelerde kullanıldığını ve nasıl alınacağının ayrıntılarını yazımızda sunacağız.

Müze Kart Nedir?
Türkiye’ nin “müze müze gezdiren” kartı müze kart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz gezebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müze kart, geçmişine değer veren kültür ve sanat meraklılarına avantajlarla dolu tarihi bir imkan sağlıyor. Uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini, inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri yılda birer kez ücretsiz ziyaret etme olanağını veriyor.
Müze kart ile sanat, bilim, kültür ve tarih evi sayılan müzelerin kapıları, yani tarihin kapıları sizler için sonuna kadar açılıyor.
Gezilmedik müze, görülmedik eser kalmasın. Üstelik aldığınız tarihten itibaren 1(bir) yıl süre ile geçerli olan müze kartınız sadece 30 TL.

Müze Kartı Hangi Müzelerde Kullanabiliriz?
Müze kart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Efes Ören yeri içerisinde bulunan Yamaç evler ve Göreme Açık hava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise’de geçerli değildir.Belirtilen üniteler için ücret ödenmesi gerekmektedir.
Müze kartın geçerli olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyeri listesini görebilmek için tıklayınız.

Müze Kart Almak İçin tıklayınız.

 

 

URL: http://turistgazetesi.com/?p=1995

avatar Yazan - Haz 29 2013. Kategori Gezi Notu, Geziyorum, Mansetler, Tarih, Turistçe Forum, Yurtiçi Gezi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Son yazılar

Foto Galeri

Giriş
Turizm Haberleri,Turist Hakları , Turizm Kanunları , Türsab Kanunu, Seyahat Rehberi, Gezi Rehberi